Arhiiv

Rahvusvaheline EASTCONi draakonipaatide võistlus Saksamaal

2022 10 18

Kontsern EASTCON korraldab alates 2008. aastast oma töötajatele mitmekesise programmiga 2-päevast üritust, kus eri riikide töötajad saavad omavahel tutvuda ja kogemusi vahetada. Ürituse haripunktiks on draakonipaatide võidusõit, kus on tunda palju põnevust ja võitlusvaimu, kuna iga meeskond soovib võita esikohta. Sel aastal võtsid võistlusest osa võistkonnad Saksamaalt ja 3 Balti riigist.

Sündmus leidis aset Rohlitzis, ühes Saksamaa liidumaal - Saksimaal. Siin asub EASTCONi peakorter.

Esimesel koosolekupäeval ühendati töö puhkusega. Hommikul toimus Rohlitzi villas EASTCON juhtide konverents ning õhtul kogunesid kõik töötajad villa aeda traditsioonilisele saksa grillipidustusele. Ürituse avasid piduliku kõnega kontserni juhtkonna esindajad - proua Lipps, hr Norvilas ja hr Balzer. Seejärel olid kõik oodatud tutvuma villaga ja vaatama pildigaleriid, kus EASTCONi 30-aastane ajalugu kajastus fotodel. Villa aias valitses pingevaba õhkkond, kohtumisrõõm ja vestlused rikkalikus buffet-lauas.

Kõigi rõõmuks ja lõbuks viidi läbi viktoriin, et selgitada välja, kes on EASTCONi kõige targem töötaja. Targeima töötaja tiitli võitmiseks tuli seda tõestada, andes õiged vastused vähemalt 30 erinevale küsimusele EASTCONi kohta. Samuti selgitati välja tugevaim EASTCONi töötaja, kes suutis antud ajaga hinnata suures koguses saksa vorste ning ühtlasi ka kõige väledama EASTCONi töötaja, kes näitas õlletopsi tühjendamisel kiireimat tulemust.

Järgmisel hommikul tervitas kontserni juhtkond kõiki töötajaid Mulda jõe ääres spordiklubis Vestevic toimuvale 5. EASTCONi draakonipaatide võistlusele. Võistkonnad olid komplekteeritud ning hoolimata vihmast alustasid soojendussõitu võistlejad Saksamaalt, Eestist, Lätist ja Leedust. Sõudmisvõistlus kestis tervelt 2 tundi. Tuli leida kiireim ja ühtehoidvam võistkond. Pingelise võistluse järel jõudsid esimesena finišisse lätlased, kes jätsid leedulased selja taha. Kolmanda koha said eestlased, kuid sakslased jäid seekord neljandaks.

Pidulik õhtune üritus toimus rikkalike laudade ääres. Koos einega autasustati ka draakonipaatide võistluse võitjaid. Osalejad said mälestusmedalid. Kauaaegne töötaja pr Ute Wiedera sai aukirja 30-aastase lojaalsuse ja isikliku investeeringu eest EASTCONis. Muusikalise saate ja meelelahutuse eest hoolitses TrioB XL peogrupp Leipzigist, kõiki rõõmustas ja üllatas ürituse juht Marvini tuleshow ja Stefani mustkunstinipid.

Siiras tänu kõigile osalejatele. Aitäh proua Lippsile, hr Norvilasele, hr Balzerile, samuti hr Vulansile ja hr Suveizdisele toreda ürituse eest.


0001_0001_foto247_1662463431_1666098531-0388510499d014ef57904f8c42164aee.jpg