Arhiiv

Pingepeavalu - alahinnatud seisund

2024 02 12

Pingepeavalu esineb üsna sageli. Saksamaa täiskasvanute seas läbi viidud uuring näitab, et umbes kümme protsenti naistest ja seitse protsenti meestest kannatab nende survetundlike peavalude all. Seega on pingepeavalu migreeni kõrval üks levinumaid peavalu liike.Kui pingepeavalu esineb sagedamini, ei ole hea lahendus pidevalt valuvaigisteid võtta. Selle asemel tuleks kasutada jätkusuutlikumaid alternatiiveRahvusvahelise Peavaluühingu andmetel peab pingepeavalu vastama vähemalt kahele järgmisele tunnusele:

  • Mõjutatud on pea mõlemad küljed
  • peavalu on pigistav või kokkutõmbav ja mitte pulseeriv.
  • valu on kerge kuni mõõduka intensiivsusega. See tähendab, et igapäevased tegevused, nagu ajalehe lugemine ja toiduvalmistamine, samuti füüsilised tegevused, nagu treppide ületamine, ei suurenda valu.

Enamikul juhtudel ei tohiks valuga kaasneda iiveldus, oksendamine, fotofoobia ja müratundlikkus. Siiski on erandeid, kus kannatajad kannatavad ka näiteks iivelduse all. Kuna tavaliselt on vähe võimalusi selle ja muude peavalude eristamiseks, on mõnikord vajalik diagnostiline pildistamine, näiteks pea magnetresonantstomograafia.

Tüübid pingepeavalu

Pingepeavalu jaguneb kolmeks erinevaks vormiks:

  1. Harv ja mööduv peavalu: Episoodiline pingepeavalu esineb vähem kui üks päev kuus ja vähem kui kaksteist päeva aastas.
  2. Sage ja mööduv peavalu: Episoodiline pingepeavalu esineb kas rohkem kui ühel, kuid vähem kui 15 päeval kuus ja vähemalt kolmel järjestikusel kuul.
  3. Krooniline peavalu: pingepeavalu esineb kas vähemalt 15 päeval kuus vähemalt kolme kuu jooksul.

Pingepeavalu põhjused

Pingepeavalu põhjuseid ei ole veel täielikult mõistetud. Stress näib osaliselt soodustavat peavalu, kuid rolli võivad mängida ka pärilikud tegurid. Sageli on kolju- ja kaelapiirkonna lihased pinges. Teadlased kahtlustavad, et valu töötlemisega seotud ajupiirkondade valutunnetus muudab oma vormi ja funktsiooni. See alandab lävendit, mille juures stiimulit valuna tajutakse.

Mis aitab pingepeavalu vastu?

Patsiendid, kes kannatavad pingepeavalu all, peaksid korraldama oma päevarutiini nii, et nad saaksid piisavalt magada ja et neil oleks regulaarne päevakava koos piisavate pausidega. Kui tervislikel põhjustel ei ole võimalik seda mitte teha ja seda saab iganädalasesse päevakavasse sobitada, on hea mõte teha vähemalt kolm korda nädalas 30 minutit kestvustreeningut, näiteks jooksmine, ujumine või jalgrattasõit. Abiks võib olla ka regulaarsete lõdvestusharjutuste, näiteks Jacobsoni progressiivse lihasrelaksatsiooni või jooga, planeerimine.

Lühiajalise pingepeavalu puhul võivad aidata valuvaigistid, näiteks paratsetamool või ibuprofeen. Kui aga pingepeavalu esineb sagedamini, ei ole pidev valuvaigistite võtmine hea lahendus. Põhjuseks on see, et akuutsete valuvaigistite sagedane kasutamine võib põhjustada valuvaigistite kontrollimatust kasutamisest tingitud peavalu.

Selle asemel peaksite valima kõrvalmõjudeta alternatiivid, nagu Spectra-H lux, mis on ideaalne ka ennetavaks raviks. Meditsiinilise laserravi seade ühendab endas uuendusliku tehnoloogia ning kõrvalmõjudeta ja lihtsa kasutamise. Seade ühendab endas laseri, infrapuna, punase valguse ja magnetvälja. Need 4 energiaallikat tagavad, et pingepeavalu, põletikke, haavade paranemishäireid, luu- ja lihaskonna ning selgroo degeneratiivseid haigusi ja luumurde saab ravida valutult.

Parim asi on see, et süvaradiaator kiirgab nahka, side- ja lihaskoe ning liigeseid ja mõjub otse ravitud piirkonnale. See tähendab, et valu saab edukalt leevendada ja kõrvaldada ilma kõrvalmõjudeta. Selline ravi teeb Spectra-H luxist universaalselt kasutatava abivahendi lugematute kaebuste puhul.

Kas soovite Spectra-H luxi kohta rohkem teada saada? Siis võtke meiega otse ühendust aadressil eastcon@eastcon.ee. Meie müügimeeskond võtab teiega ühendust niipea kui võimalik.


0001_spectra-h-lux-spannungskopfschmerzen-small_1707745434-35c282449a37f596a28f50d1fca92fe7.jpg