Arhiiv

VIIS VEENVAT PÕHJUST, MIKS OSTA ÕHUPUHASTI

2020 12 11

1. Õhupuhasti on samm parema tervise poole. Puhas õhk on meie tervisele ja heaolule äärmiselt oluline. See võimaldab meil  keskenduda ja vähem haigestuda. Sageli kuuleme õhu halvast kvaliteedist ja sudust, kuid unustame sageli, et meie silmadele nähtamatu õhusaaste satub kodudesse, mis muutuvad seejärel bakterite, tolmulestade ja tolmu elupaigaks. Töötades tekitab õhupuhasti veeauru või negatiivseid ioone, mis settivad mustusele. Järgmine samm on nende eemaldamine õhust. Õhupuhasti kasutegur on väga kõrge ja ulatub 99 protsendini. Seetõttu on see seade tõhus relv bakterite ja tolmu vastu.

2. Õhupuhasti aitab kaitsta allergiate ja infektsioonide eest. Õhupuhasti on suurepärane viis ärritavate allergiasümptomite vastu võitlemiseks. Puhas õhk on eriti oluline allergikutele ja astmat põdevatele inimestele. Mida vähem on õhk saastunud, seda nõrgemad on allergia sümptomid ja seda mugavamalt tunnete end. Õhupuhasti ei kogu mitte ainult tolmu ja mustust, vaid ka seene-, hallitus- ja bakteriosakesi, mis on nakkuste soodne keskkond. Kodu puhas õhk tähendab päeval kerget hingamist ja paremat öist und.

3. Õhupuhasti eemaldab õhust lemmikloomade karvu sisaldava tolmu. Isegi kõige hoolikam hooldus maja puhtuse eest ning korrapärane põrandate, mööbli ja vaipade puhastamine ei aita õhku puhtana hoida, kui majas on lemmikloom. Sellisel juhul aitab õhupuhasti eemaldada loomakarva osakesed õhust ja neutraliseerida ebameeldivaid lõhnu. 

4. Õhupuhasti aitab kodus meeldivaid lõhnu säilitada. Toiduvalmistamine, halva lõhnaga pesuvahendid, suits või lemmikloomad on vaid mõned tegurid, mis määravad korteris valitseva lõhna. Väga sageli ei piisa ventilaatori sisselülitamisest või akna avamisest, et vabaneda soovimatutest lõhnadest. Sellistel juhtudel aitavad aktiivsöefiltriga õhupuhastid.

5. Õhupuhasti aitab säästa aega majapidamise puhastamisel. Kui kodus on õhupuhasti, pole vaja iga päev märgpuhastust teha, sest enamik tolmu lihtsalt ei saa põrandate, mööbli ja vaipade külge settida. Eksperdid ütlevad, et puhas, kuid kuiv õhk pole meie  jaoks parim, seetõttu soovitavad nad valida niisutamise funktsiooniga õhupuhastid. Need on universaalsed seadmed, mida saab vaadelda kui terviklahendusi, mis pakuvad kõrgeimat õhukvaliteeti. Kuiv õhk põhjustab nina, silmade ja suu limaskesta kuivust. Kurguvalu või köha pole tingimata nakkuse tunnused, need on põhjustatud lihtsalt kuivast õhust.

 

 


0001_depositphotos_18301851_xl-2015_1607678745-4281c7c6363eef37e364e3f7c6d38357.jpg